21 квітня 2017 року в Інституті управління і права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (м. Київ) проведено Круглий стіл «Актуальні проблеми процедури банкрутства в Україні»

Круглий стіл організовано Кафедрою загальноправових дисциплін Інституту управління і права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (м. Київ) спільно з Незалежною асоціацією банків України за участю Факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка.

У роботі Круглого столу взяли участь судді місцевих, апеляційних господарських судів та Вищого господарського суду України, науковці, арбітражні керуючі, представники банківських установ, інші фахівці у галузі банкрутства, а також студенти Інституту управління і права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (м. Київ).

З вітальним словом до учасників Круглого столу звернулися директор Інституту управління і права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (м. Київ) Ткаченко Юрій Володимирович, завідувач Кафедри загальноправових дисциплін Інституту управління і права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (м. Київ), доктор юридичних наук, професор Поляков Борис Мусійович, завідувач Кафедри європейського права, заступник декана Факультету міжнародних відносин з наукової і навчально-виховної роботи Львівського національного університету імені Івана Франка, доктор юридичних наук, професор Микієвич Михайло Миколайович  та голова Комітету з питань захисту прав кредиторів Незалежної асоціації банків України, заступник Голови Правління АТ «УкрСиббанк» Панов Сергій Миколайович, які висловили подяку організаторам заходу та побажали учасникам Круглого столу плідної роботи.

Найбільш жваве обговорення серед учасників Круглого столу торкнулося змісту проекту Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення ефективності процедур банкрутства», зареєстрованого в Верховній Раді України 21.10.2016р. за № 3132-д. Як зазначив завідувач Кафедри загально-правових дисциплін Інституту управління і права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (м. Київ) Поляков Б.М., найбільш проблемними є зміни в частині порушення провадження у справі про банкрутство, оскарження судових актів, формування пасиву боржника, мирової угоди та спрощеного банкрутства підприємств, що ліквідуються.

Особливий інтерес в присутніх викликав виступ академіка Національної академії правових наук України, доктора юридичних наук, професора Селіванова А.О., який зупинився на проблемних питаннях реформування судової системи, актуальних питаннях конституційної реформи, а також проблематиці реформування та застосування законодавства про банкрутство.  Особливу увагу доповідач приділив удосконаленому інституту касаційної скарги. Не оминув увагою й значний крок у визначенні юрисдикції судів, адже за новою редакцією Конституції України вирішенню в судах підлягають будь-які юридичні спори, а не правовідносини, як було закріплено раніше.

Не менш цікавим було висвітлення учасниками Круглого столу актуальних питань, пов’язаних з реалізацією майна боржника на аукціоні, а також визнання останнього недійсним в судовому порядку.

За результатами Круглого столу учасниками було прийнято Резолюцію  про створення з представників суддівської спільноти, арбітражних керуючих та представників банківських установ робочої групи з підготовки проекту Закону про внесення змін до законодавства про банкрутство.